Kronika wydarzeń

Rok 2018

27.10.2018- spotkanie liderów i kapłanów w Łomży

16.10.2018- Msza Św. modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie , modlitwa prowadzona przez ks.Andrzeja Grefkowicza.

22.09.2018-Dzień Jedności i świętowanie 25-lecia powstania łomżyńskie Odnowy- Słowo na to spotkanie  2 Tym1,6-7

26.08.2018- powitanie ks.Macieja Sztych nowego opiekuna wspólnoty

22.07.2018- pożegnanie ks.Dawida Kulesza opiekuna wspólnoty ( foto w galerii)

30.06.2018- Dzień pokutny w Gietrzwałdzie    „Od wolności wewnętrznej do wolności zewnętrznej ” ( foto w galerii)

17.06.2018 – Świętowanie wspólnoty (foto w galerii)

31.05.2018- Przygotowanie Ołtarza – Boże Ciało

Maj 2018r- Msza święta z okazji IV rocznicy Święceń Kapłańskich Ks. Dawida Kulesza
i Kapłanów razem wyświęconych.

18.05.2018- XXIII Ogólnopolskie Czuwanie Odnowy w Duchu Św. w Częstochowie
pod hasłem: „Aby byli jedno…”(foto w galerii)

17.03.2018-zakończenie rekolekcji REO i wylanie Darów Ducha Świętego.W rekolekcjach uczestniczyło 38 osób.Msza Święta z modlitwą o uzdrowienie nad uczestnikami miała miejsce 4 marca-Mszy przewodniczył ks.Wojciech Nowacki, natomiast przyjęcie Jezusa Jako Pana i Zbawiciela 11 marca i wtedy gościliśmy ks.Michała Turbaczewskiego.(foto w galerii)

06.02.2018r – rozpoczynamy REO w naszej parafii prowadzone przez ks.Dawida Kuleszę ( piąte ) oraz osobę świecką Bożenkę Matysiewicz

27.01.2018- XV OSCH  „Moja droga powołania ”

Rok 2017

5.12.2017- objęcie modlitwą Ks.Dawida poprzez podjęcie Apostolatu Margaretka  przez członków naszej wspólnoty

2.12.2017- spotkanie liderów i animatorów w Łomży, konferencje na temat Nowej Ewangelizacji wygłosił Arcybiskup Grzegorz Ryś metropolita łódzki (foto)

18.11.2017- Spotkanie formacyjne liderów, byłych liderów i kapłanów w Łomży
oparte na 2Kor4,6-7

17.10.2017- wybory lidera w naszej wspólnocie  -została nim Ania Stypułkowska

07.10.2017 -„Różaniec do granic” wyjazd do Sokółki, pierwsza rocznica odejścia do pana naszego proboszcza M.Stawierej – złożenie wieńca na grobie w Łapach , zapalenie zniczy i wspólna modlitwa (foto w galerii)

23.09.2017-IV Archidiecezjalny Dzień Jedności, tym razem w Białymstoku .Hasłem przewodnim spotkania były słowa „Cóż oddam Panu za wszystko, co mi wyświadczył” (Ps 116,12)

20.09.2017- Msza Święta, modlitwa uwielbienia, modlitwa uzdrowienia – naszym gościem był Marcin Zieliński,  – świecki ewangelizatora głoszący Ewangelię w kraju i za granicą, lider wspólnoty uwielbienia „Głos Pana” ze Skierniewic.

 

https://www.youtube.com/watch?v=j6kAccZrwKc

https://www.youtube.com/watch?v=xIMOB6J6vOE

Na  Mszę Św.,  tłumnie przybyli mieszkańcy Grajewa i okolicznych miejscowości. Ludzie spragnieni Boga, borykający się z różnymi problemami, potrzebujący uzdrowienia lub zwyczajnie ciekawscy, szczelnie wypełnili kościół. Zgromadzonych i zaproszonego gościa powitał  proboszcz parafii ks. Dariusz Gosk.

Po Eucharystii i modlitwie uwielbienia Boga prowadzonej przez członków wspólnot Odnowy, Marcin Zieliński wygłosił konferencję. Dzielił się świadectwem swojego życia. Mówił o tym, jak się nawrócił i nawiązał bliską osobową relację z Bogiem oraz jak Bóg zaczął go używać do posługi uzdrawiania. Głosił o zbawczej mocy Ewangelii.

„Idźcie i głoście: Bliskie już jest królestwo niebieskie. Uzdrawiajcie chorych, wskrzeszajcie umarłych, oczyszczajcie trędowatych, wypędzajcie złe duchy! Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie!” (Mt 10, 7-8) To wezwanie stało się treścią jego życia i motorem ewangelizatorskiej działalności. Zaowocowało cudami uzdrowień.

Również tego wieczoru, w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu i modlitwy prowadzonej przez Marcina, Bóg działał, dotykał ciał i serc. Zgromadzeni ludzie byli uzdrawiani z różnych chorób i dolegliwości. Niektórzy zaczęli lepiej słyszeć, inni sprawniej chodzić. U innych ustąpiły bóle kręgosłupa, kolan, czy kłopoty związane ze zginaniem palców dłoni. U jeszcze innych – dolegliwości związane z uzębieniem i dziąsłami. Znikały guzy tarczycy. Jezus czynił wielkie rzeczy! Świadectwom towarzyszyły łzy wzruszenia i radość.

Pani Janina tego dnia przebywała na oddziale rehabilitacji w grajewskim szpitalu z powodu uporczywego, przewlekłego bólu kręgosłupa. Korzystając z przepustki, z trudem dotarła na nabożeństwo wspomagając się laską. W czasie modlitwy wszelkie jej dolegliwości ustąpiły. Dziękując Bogu za cud uzdrowienia, kobieta szybkim krokiem, bez najmniejszych kłopotów, poruszała się wzdłuż ołtarza z laską w ręce uniesioną do góry.

Pani Ewa borykała się z bólem kolana. Operacja, jaką przeszła 6 lat temu, nie przywróciła jej sprawności. Na nabożeństwie poczuła, że „coś” dzieje się z jej nogą. Bez bólu mogła uklęknąć! Wśród braw uczestników na klęczkach podziękowała Jezusowi za uzdrowienie.

Słowa Marcina, wypowiedziane na konferencji kilka minut wcześniej, że Bóg jest blisko nas, a moc Boża dostępna jest dla każdego, kto wierzy, poprzez świadectwa p. Janiny, Ewy i innych uzdrowionych, zostały potwierdzone!

Na koniec zaproszony gość poprowadził zgromadzonych w modlitwie oddania życia Jezusowi i wyraził nadzieję, że widzialne znaki Bożego działania, których świadkami byli wszyscy, zaowocują nawróceniem i autentyczną przemianą życia.

 

 

 

27.08.2017- powitanie ks.Dawida Kuleszę , nowego opiekuna naszej wspólnoty

20.08.2017- Pożegnanie opiekuna naszej wspólnoty – Ks.Leszka

Drogi księże Leszku,
W imieniu wspólnoty Odnowy w Duchu Św. Rafael, z naszej parafii oraz wspólnoty  Emaus z par.Trójcy Przenajświętszej i Paweł Apostól BNP jak również w imieniu wszystkich parafian, pragniemy podziękować przede  wszystkim Panu Bogu za Twoją  posługę kapłańską w naszej parafii.

Dziękujemy za kierowane do nas z głęboką wiarą  Słowo Boże  oraz za sprawowane Sakramenty Święte.
Jako  Odnowa  pragniemy  z całego serca podziękować Ci za opiekę nad naszą wspólnotą Rafael. Dziękujemy za wspólne wtorkowe spotkania modlitewne, za każdą wygłoszoną katechezę, za wszelkie pouczenia,   za Adoracje NS, przewodnictwo w Mszach Świętych z modlitwą o uzdrowienie, prowadzone w naszym mieście rekolekcje REO, modlitwy w grupach wstawienniczych, wspólne pielgrzymki.

Dziękujemy za Twoją pełną pokory postawę i za cierpliwość jaką miałeś do nas  oraz za cenny czas jaki poświęciłeś na spotkania z naszymi wspólnotami.
Dałeś nam się poznać  jako kapłan pełen  powagi i modlitwy , a jednocześnie z poczuciem humoru z trafnym żartem i rozbrajającym uśmiechem i taki pozostaniesz w naszych sercach.
Na dalszej drodze życzymy Ci księże Leszku wielu darów Ducha Świętego, abyś nimi umocniony niósł Słowo Boże tym wszystkim , którzy poszukują Boga.

 I na tę właśnie dalszą drogę  przekazujemy ikonę św. Rafała  wraz z modlitwą , bo z Twojej to  inicjatywy , każde nasze spotkanie modlitewne, kończy się  modlitwą do Św.Rafała.
Niech Św. Rafał czuwa nad drogami Twojego życia. Szczęść Boże.
29.07.2017- Dzień skupienia wspólnoty -Praktyka modlitwy Jezusowej -prowadzący brat Brunon Koniecko z Opactwa Benedyktynów w Tyńcu (foto w galerii)

17.06.2017- Dziękczynienie Panu Bogu za miniony rok (Świętowanie wspólnoty)

03.06.2107-Czuwanie w Wigilię Zesłania Ducha Świętego; Słowo przewodnie 1 Krn 16,8-12 (foto w galerii)

21.05.2017-XXII Czuwanie Odnowy w Częstochowie ( foto w galerii)

22.04.2017-Spotkanie liderów i animatorów w Łomży-towarzyszące Słowo Ap 21, 3b-5a

(zdjęcia w galerii)

14.04.2017 -Adoracja przy Grobie Pańskim w Wielki Piątek (zdjęcia w galerii)

17.03.2017- posługa liturgiczno-muzyczna podczas Drogi Krzyżowej  w naszej parafii

19.02.2017- XIV Ostrołęckie Spotkania Charyzmatyczne. Temat „Codzienność w Chrystusie”

Rok 2016

03.12.2016- Spotkanie liderów i Animatorów w Kolnie , Słowo , które nam towarzyszyło Kol 3, 16-17

22.11.2016- pojęcie Apostolatu Margaretka przez członków naszej wspólnoty za ks.proboszcza Dariusza Gosk (zdjęcia w galerii)

09.10.2016-Czuwanie modlitewne przy zmarłym proboszczu naszej parafii ks.Mariuszu Stawiereju (zdjęcia w galerii)

W miniony piątek 7 października 2016r  odszedł do wieczności ksiądz Mariusz Roch Stawierej – proboszcz naszej  parafii -Św. Ojca Pio w Grajewie. Zmarł w wieku 46 lat.

Śp. ks. Mariusz Stawierej urodził się w 16 sierpnia 1970 roku w Wysokiem Mazowieckiem. W maju 1995 otrzymał święcenia z rąk bp Juliusza Petza. Na początku swojej drogi kapłańskiej był wikariuszem w Piątnicy. Od 1997 roku był dyrektorem DPS pw. św Franciszka z Asyżu w Tykocinie. W tym samym roku został także rektorem kościoła Nawiedzenia NMP w Tykocinie. W 2003 roku został wikariuszem w Jedwabnem. Dekretem ks. Bp. Stanisława Stefanka z dniem 25.08.2009 r. ks. Mariusz Stawierej został mianowany proboszczem naszej parafii -pw. Św. Ojca Pio w Grajewie. W 2015 roku ks. Mariusz Stawierej został wicedziekanem powiatu grajewskiego.

 

W niedzielę 09.10.2016r  od  godz. 12.00 wystawiona została  trumna z ciałem w naszym kościele , gdzie zgromadziło się wielu parafian aby czuwać przy zmarłym ks.Mariuszu. O godz. 15.30 została odprawiona Msza św. żałobna pod przewodnictwem Biskupa Łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego.

W poniedziałek o godz 11-tej odprawiona została  Msza św. pogrzebowa w kościele parafialnym pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Łapach pod przewodnictwem Biskupa Łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego.

Ciało Śp. Księdza Mariusza Stawiereja zostało pochowane na cmentarzu parafialnym w Łapach

 

W tym smutnym dniu nasza  wspólnota kieruje do Ks.Mariusza  takie oto słowa:

Kochany księże Mariuszu ,nasz proboszczu  nikt z nas nie spodziewał się , że dziś nastąpi taka chwila , która przepełni smutkiem nasze serca. Ale mimo tego smutku jesteśmy wdzięczni naszemu Bogu za to, że byłeś wspaniałym darem dla naszej parafii , a my jako wspólnota Odnowy w Duchu Świętym szczególnie doświadczyliśmy od Ciebie wiele dobra, jako od kapłana i gospodarza tego miejsca.

Wpisujesz się w naszą pamięć i serca jako troskliwy ojciec, do którego mogliśmy zwracać się bez obawy, zawsze miałeś dla nas czas i  zrozumienie , nie szczędziłaś pochwał ,  dziękowałeś za każdą najdrobniejszą służbę z naszej strony i obdarzałeś szczerym, pełnym miłości uśmiechem nie skąpiąc przy tym  żartów.

Swoim ciepłem i delikatnym usposobieniem sprawiałeś, że nasza wspólnota  Rafael jak i pozostałe wspólnoty z naszego miasta czuły i czują się  w naszym kościele,  jak u siebie w domu, bezpieczni i potrzebni.

Wierzymy, że nadal będziesz troszczył się o nas, swoją budowlę-nasz kościół , ale teraz- jako szczególny  patron z wysoka .

Bo śmierć nie jest rozpłynięciem się w nicości, ale początkiem nowego życia w Bogu.

Odpoczywaj  w pokoju.

28.09.2016 – w tym dniu rozpoczęliśmy modlitwę w intencji naszej Ojczyzny Koronką do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast ( spotykamy się i modlimy każdego miesiąca 28-go o godz.15-tej )

24.09.2016- Diecezjalny Dzień Jedności Wspólnot Odnowy w Wysokiem Mazowieckim , towarzyszące nam Słow0 Ps 145,10-11 (zdjęcia w galerii)

21.09.2016- posługa poszczególnych osób ze wspólnoty w prowadzeniu, animowaniu grup dzielenia w posłudze muzycznej , w rozpoczynających  się rekolekcjach Ewangelizacyjnych Odnowy

18.09.2016- wraz ze wspólnotami Emaus i Paweł Apostoł z Grajewa posługa  podczas Eucharystii w  kościele MBNP w Grajewie i wspólne poprowadzenie Wieczoru Uwielbienia

6.09.2016 – wznowiliśmy spotkania po przerwie wakacyjnej

25.06.2016-Jubileusz XX-lecia powstania wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym Emaus -wspólne świętowanie (zdjęcia)

21.06.2016 -podjęcie  zobowiązań -Nasze Credo  przez członków naszej wspólnoty (zdjęcia)

12.06.2016-udział w Obywatelskiej Inicjatywie Ustawodawczej „Stop aborcji”  poprzez zbieranie podpisów na odpowiednich kartach przed i po każdej Mszy Świętej ( niedziela 12.06.2016r)

27.05.16- oprawa liturgiczno – muzyczna w XXI rocznicę święceń kapłańskich ks.proboszcza Mariusza Stawierej (zdjęcia)

26.05.16- posługa muzyczna w uroczystość Bożego Ciała w naszej parafii

25.05.16 – posługa muzyczna podczas udzielania Sakramentu bierzmowania przez bp.St.Stefanka dla młodzieży z naszej parafii

20-21.05.2016 XXI Ogólnopolskie Czuwanie Odnowy w Duchu Świętym na Jasnej Górze

14.05.2016 – Uroczysta Msza Św.   z okazji obchodów 1050 lecia Chrztu Polski i Wigilii Zesłania Ducha Świętego,

-oprawa liturgiczno-muzyczna przez naszą wspólnotę, po Mszy Modlitwa Dziękczynna  za łaskę chrztu

02.04.2016 – Spotkanie i liderów w Zambrowie -Słowo przewodnie Ga 5,1

15.03.2016-Wybory lidera  wspólnoty-Jadwiga Fadrowska zostaje ponownie wybrana na następną kadencję

19.02.2016-posługa liturgiczno muzyczna podczas Drogi krzyżowej w naszej parafii

06.02.2016- wyjazd na XIII OSCH Ostrołęka (sobota) temat JEGO MĄDROŚĆ

05.01.2016 -Spotkanie opłatkowe wspólnoty

Rok 2015

05.12.2015 – Spotkanie Liderów i Animatorów Odnowy w Duchu Św. w Hodyszewie

Słowo:Wy natomiast miłujcie waszych nieprzyjaciół, czyńcie dobrze i pożyczajcie, niczego się za to nie spodziewając. A wasza nagroda będzie wielka, i będziecie synami Najwyższego; ponieważ On jest dobry dla niewdzięcznych i złych. Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny. /ŁK 6, 35-36/

28.11.2015-podjęliśmy comiesięczną modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji naszej Ojczyzny, naszego miasta i pokoju na świecie ( każdego 28-go )

20151128_151323

21.11.2015- od dziś mamy swoją gablotę na ogłoszenia

07.11.2015- spotkanie liderów i kapłanów diecezji łomżyńskiej WSD Łomża

13.10.2015- Podjęcie modlitwy Apostolat Margaretka za ks.Leszka -opiekuna wspólnoty

10.10.2015-III Archidiecezjalny Dzień Jedności Wspólnot Odnowy w Duchu Św. (Drohiczyn,Białystok,Łomża) w  Rudce,

hasło przewodnie „Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię” ( Mk16,15-18)

 

28.09.2015 – Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast ( w naszej parafii przy Medicusie)

22.09.2015- udział w Adoracji Krzyża i ikony Matki Bożej -symboli ŚDM  goszczących w naszej parafii (oprawa muzyczna)

01.09.2015-powitanie nowego opiekuna wspólnoty -jest nim od września ks.Leszek Jatrząb, pierwsze spotkanie po przerwie wakacyjnej

23.08.2015 – pożegnanie ks.Michała Turbaczewskiego opiekuna naszej wspólnoty, który dekretem biskupa łomżyńskiego został przeniesiony do par.Chrystusa Króla Wszechświata w Kolnie

Drogi Księże Michale,

Chwile rozstania pobudzają do refleksji nad drogami życia jakimi prowadzi Pan Jezus nasz Dobry Pasterz.

W takich okolicznościach uświadamiamy sobie jak wspaniałym Bożym darem byłeś i pozostaniesz dla każdego z nas.

Dziękujemy Panu Bogu za dar kapłaństwa mocą którego uobecniałeś pośród nas zbawcze dzieło Jezusa Chrystusa. Szczególnie serdecznie pragniemy podziękować Ci za Twoją pełną pokoju postawę sługi Słowa Bożego , za wszystkie sprawowanie z największą czcią Eucharystie, za każdą wysłuchaną spowiedź. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za Twoją duszpasterską opiekę nad naszą Wspólnotą Odnowy w Duchu Świętym ”Rafael” , za wspólne Adoracje Jezusa w Najświętszym Sakramencie, spotkania modlitewne , pielgrzymki, przeprowadzone Rekolekcje Ewangelizacyjne, za wszystkie Msze Św. z modlitwą o uzdrowienie połączone z łaską błogosławieństwa z nałożeniem rąk.

Pragniemy gorąco i serdecznie podziękować Ci za Twoją miłość, życzliwość, łagodność za ten uśmiech serdeczny, pogodę ducha i otwartość na wszystkich.

Twoje poświęcenie i wielkie zaangażowanie w służbie Bogu i nam są dla nas najlepszym świadectwem Twej przynależności do Jezusa Boskiego Mistrza.

Na nowej drodze życia kapłańskiego życzymy Ci radości Ducha Świętego, błogosławionych owoców Twej pracy duszpasterskiej, abyś zawsze pozostał wiernym świadkiem Chrystusowej Miłości. W tym codziennym podążaniu drogą świętości niech Cię wspiera Matka Najświętsza, Święty Michał Archanioł Twój Patron oraz wszyscy Święci.

Racz przyjąć te serdeczne podziękowania od wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym „Rafael” przy parafii pw. Świętego Ojca Pio w Grajewie wraz zapewnieniem o modlitwie w Twojej intencji.

                                                                                                                                                                                                                                  Szczęść Boże

 

Lipiec-sierpień-REKOLEKCJE WAKACYJNE

04.06.2015 posługa muzyczna przy ołtarzykach podczas procesji w Święto Bożego Ciała

23.05.2015-Wigilia Zesłania Ducha Świętego -czuwanie w Łomży w par.Bożego Ciała

18.05.2015 -posługa zespołu muzycznego podczas Sakramentu Bierzmowania młodzieży z naszej parafii.Sakramentu udzielił ks.Bp Stanisław Stefanek

16.05.2015 -XX  Ogólnopolskie Czuwanie wspólnot Odnowy w Częstochowie -40-lecie powstania Odnowy w Polsce

09.05.2015 –posługa podczas zakończenia REO w Suwałkach w parafii p/w św. Apostołów Piotra i Pawła

12.04.2015- udział w Marszu dla Życia i Rodziny oraz podjęcie duchowej adopcji dziecka poczętego(posługa muzyczna)

12.04.2015- w tynieckim klasztorze brat Brunon Koniecko złożył śluby wieczyste w obecności ojca opata Szymona Hiżyckiego

11.04.2015-spotkanie liderów i animatorów w Ostrowi Mazowieckiej                                 oparte na Ez 37,9b-14

03.04.2015 -Adoracja przy Grobie Pańskim w Wielki Piątek w godz.20.00-21.00

28.03.2015- zaangażowanie wspólnoty przy rejestracji uczestników 30-tych ŚDM -w tym roku w naszym mieście

21.03.2015-posługa podczas zakończenia REO w Ostrowi Mazowieckiej

06.03.2015- Droga Krzyżowa prowadzona przez naszą wspólnotę

4.02.2015-Rozpoczęcie REO w Ostrowi Maz. Prowadzenie- Ks. Michał Turbaczewski,

01.02.2015 – wyjazd na XII OSCH „Być charyzmatykiem”


Rok 2014

8.11.2014-  Spotkanie formacyjne liderów i kapłanów w Łomży (Słowo Ap3,20)

27.09.2014- Dzień Jedności Wspólnot Diecezji Łomżyńskiej – Kadzidło (Dz 2,38-39)

08.07.2014- Adoracja Najświętszego Sakramentu -O Radości ;prowadzona przez Brata Brunona (Krzysztof   Koniecko)

28.06.2014-Wspólne świętowanie naszych wspólnot Emaus, Paweł Apostoł,Rafael

07.06.2014- Czuwanie w wigilię Zesłania Ducha Świętego w Łomży, w parafii Bożego Ciała

17.05.2014- Wyjazd wspólnoty na XIX Ogólnopolskie Czuwanie Odnowy w Częstochowie  Słowo: J15,16

26.04.2014- Spotkanie formacyjne grup Odnowy w Łomży Słowo: 1P1,3-9

21-23.03.2014- Łomża weekend o posłudze modlitwą wstawienniczą ks.A.Grefkowicz                 wraz  z ekipą z Magdalenki

14.02.2014- Droga Krzyżowa prowadzona przez naszą wspólnotę

02.02.2014 -XI OSCh, Tematy: Duch Święty (sobota); Jezus Panem(niedziela 02.02.14)


Rok 2013

30.11.2013- Spotkanie liderów i animatorów w Grajewie: Słowo przewodnie Flp 2,1-11

25-26.10.2013- Spotkanie w Łomży liderów i byłych liderów oraz kapłanów- opiekunów wspólnot. Słowo przewodnie 1 Kor 15,58

30-09-2013 -wspólnota Rafael organizuje czwarte REO w parafii pw.Św.Ojca Pio (zapisało się 65 uczestników) rekolekcje zakończyły się w dniu 23-11-2013r Chrztem w Duchu Św. 62 uczestników

21-09-2013- Archidiecezjalny Dzień Jedności w Zambrowie ”Jeden Duch i jedno serce ożywiały wszystkich wierzących” Dz 4,32

10.09.2013-Adoracja Najświętszego Sakramentu   (oparta na Wyznaniach Św.Augustyna) prowadzona przez Brata Brunona

6.07.2013- Uwielbianie Pana w mocy Jego Ducha na stadionie narodowym w Warszawie-modlitwę prowadził o.John Baptist Bashobora, katolicki charyzmatyczny kapłan z Ugandy

15.06.2013 świętowanie wspólnot Emaus, Paweł Apostoł, Rafael

16-18.05.2013-    VII Ogólnopolski Kongres Odnowy w Duchu Świętym w Częstochowie

06.04.2013 -Spotkanie liderów i animatorów Łomża

06-02-2013 -zostaje wznowiona posługa modlitwą wstawienniczą

05-02-2013- po kilkutygodniowych modlitwach  przeprowadzono wybory lidera wspólnoty, nową liderką zostaje Jadwiga Fadrowska

02-03.02.2013 -wyjazd na X OSCH temat :Kościół , Wiara


ROK 2012

14-15.09.2012- Diecezjalne Dni Jedności Łomża –Miłość Boga Ojca : 2Kor13,13

Gość o. Fio Mascarenhas SJ i bp Bronisław Dembowski

Od września 2012 roku- opiekunem Wspólnoty jest ks.Michał Turbaczewski, liderem nadal Ewa Wróbel, zastępcą Alfreda Żukowska

30-06-2012 świętowanie wspólnot z naszego miasta Emaus,Paweł Apostoł, Rafael

18-19.05.2012  –  XVIII Ogólnopolskie Czuwanie Odnowy w Duchu Świętym w Częstochowie pod hasłem: ” Nie wstydź się zatem świadectwa Pana naszego” (2Tm,8)

28-29.01.2012-    Wyjazd wspólnoty do Ostrołęki na IX OSCh.

Temat: Sobota-Modlitwa osobista


ROK 2011

03.12.2011 – Spotkanie liderów i animatorów w Łomży:

Słowo przewodnie: Kol 4, 5-6 , 17b

od września 2011roku do czerwca 2012r   -opiekunem wspólnoty jest ks.Zbigniew Kierzkowski

Lipiec 2011 roku – pożegnanie opiekuna wspólnoty ks.Zbigniewa Borawskiego

20-21.05.2011 -XVII Ogólnopolskie Czuwanie Odnowy w Duchu Świętym w Częstochowie

pod hasłem: „Słuchaj… ” (Pwt 6,3)

29.01.2011 -wyjazd na VIII Ostrołęckie Spotkanie Charyzmatyczne.

Temat: Rodzina (sobota), Życie (niedziela)

 


ROK 2010

20.11.2010-spotkanie liderów i animatorów w Ostrołęce

22.05.2010-Wyjazd do Łomży na czuwanie w wigilię zesłania Ducha Świętego

14-15.05.2010-wyjazd na XVI Ogólnopolskie Czuwanie Odnowy w Duchu Świętym w Częstochowie pod hasłem: „Bądźcie mocni w Panu siłę Jego potęgi”

25.04.2010-Spotkanie liderów i animatorów w Grajewie. Temat: Ideał grupy.

13.03.2010-Spotkanie formacyjne liderów i byłych liderów w Łomży.

30.01.2010-Wyjazd na VII OSCH. Temat przewodni :

Posłanie  ( oparty na fragmencie Iz 6, 8)


ROK 2009

0d roku 2009 do maja 2011 roku opiekunem naszej wspólnoty zostaje ks. Zbigniew Borawski

Październik-Listopad- Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy REO w naszej parafii prowadzone wraz ze wspólnotami Emaus            i Paweł Apostoł

23 VIII 2009 r. – odchodzi z naszej parafii opiekun wspólnoty ks. Tomasz Wilga

15-16.05.2009r- wyjazd na XVI Czuwanie Odnowy w Częstochowie pod hasłem „Wielbi dusza moja Pana”(Łk 1,46)  

31.01.2009-wyjazd na VI OSCH Temat przewodni- Eucharystia oparty na fragmencie

z Mt 26, 20.26-28

 


ROK 2008

2008-2009 podjęliśmy cykl katechez „Zagrożenia duszy współczesnego człowieka”

31.12.2008- Msza Noworoczna , bal noworoczny

29.09.2008r – pierwsze świętowanie imienia wspólnoty połączone z przyjęciem „Naszego Credo”

X-XI 2008r – współorganizowanie REO w parafii MBNP wraz ze wspólnotami Emaus i Paweł Apostoł

14.09.2008r- Dylewo posługa z modlitwą o uzdrowienie

10.06.2008r – Eucharystia wspólnoty Odnowy, na której zostaje dokonany jej chrzest i nadanie jej imienia „Rafael”

23.05.2008r – zostaje rozeznane Imię wspólnoty Odnowy, brzmi ono „Rafael”

15-17.05.2008- VI Ogólnopolski Kongres Odnowy w Duchu Świętym w Częstochowie pod hasłem:  „Bądźcie uczniami Chrystusa”

19.04.2008r-Ostrów Maz.posługa muzyczna podczas spotkania liderów i animatorów

02.02.2008r-wyjazd na V OSCH pod hasłem: „Maryja- Matka Kościoła” ( J 19, 25-27)

2008r – spotkania wspólnoty przenoszą się do sali na górze


ROK 2007

16.10.2007r. – wyjazd do Prostek na spektakl ‘Eucharystia” teatr Węgrzyna

Lipiec 2007r – Międzynarodowy zjazd egzorcystów w Częstochowie

19.07.2007r – Świętowanie wspólnot Emaus, Paweł Apostoł, Rafael

19.05.2007r -wyjazd na XIV Ogólnopolskie Czuwanie Odnowy w Duchu Świętym do Częstochowy, hasło : „Bądź gorący”

10.04.2007r. – pierwszy raz Wspólnota Odnowy przyjmuje „Nasze Credo” – styl życia Odnowy

27.03.2007r.-członkowie wspólnoty podejmują Duchową Adopcję Dziecka Poczętego

03.02.2007r. -wspólnota organizuje bal przebierańców dla parafian

20.01.2007r.-wyjazd wspólnoty na IV OSCH – oparty o tekst z Łk 15, 11-24 przedstawiający znaną przypowieść o synu marnotrawnym.

16.01.2007r- na spotkaniu modlitewnym przeprowadzono wybory pierwszego lidera wspólnoty Odnowy, zostaje nim Ewa Wróbel, Słowo na to spotkanie Ps,23


ROK 2006

X – XII 2006 r. –Wspólnota organizuje drugie REO w parafii pw. Świętego Ojca Pio .

Prowadzący: Ks. Tomasz Wilga , Bożenka Matysiewicz, Katarzyna Kozikowska , spotkania odbywają się w Szkole Podstawowej nr 4

20.05.2006r.-XIII Ogólnopolskie Czuwanie Odnowy w Częstochowie pod hasłem:

                            „Bądźcie mocni w Panu siłą Jego potęgi”.

24.02.2006r. –wyjazd wspólnoty na III OSCH pod hasłem:

                           „Wszystkim zaś objawia się Duch dla  wspólnego dobra”.


ROK 2005

od września 2005 roku – comiesięczna Eucharystia zostaje połączona z modlitwą o uzdrowienie

Jesienią 2005 r. – wspólnota „Emaus” powraca do parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Grajewie, zostawiając dużą   grupę            modlitewną Odnowy w Grajewie w parafii pw. Świętego Ojca Pio, głównym odpowiedzialnym zostaje Ewa Wróbel

21.05.2005 Wyjazd wspólnoty na Ogólnopolskie Czuwanie Odnowy w Częstochowie pod hasłem:„Oddali Mu pokłon i złożyli Mu dary”.

29.01.2005 Wyjazd na II OSCH hasło: „Jezusie, Synu Dawida ulituj się nade mną”.

2005 r. – rozpoczyna się cykl comiesięcznych Eucharystii w ostatni wtorek miesiąca  z udziałem wszystkich wspólnot Odnowy z     Grajewa a w każdy drugi wtorek miesiąca jest adoracja Najświętszego Sakramentu

2005 r – powstają pierwsze grupki dzielenia


ROK 2004

15.05.2004 Wyjazd na XI Ogólnopolskie Czuwanie Odnowy w Częstochowie, pod hasłem: „Wy jesteście światłością świata”

27.04 –08.06. 2004 r. – Odnowa w Duchu Świętym w Grajewie organizuje w parafii pw. Świętego Ojca Pio pierwsze Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy (REO), po nich powstaje duża grupa modlitewna


ROK 2003

Jesienią 2003 roku wspólnota Emaus z parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Grajewie (gdzie liderem jest Darek Perkowski) przenosi się do nowo powstałej parafii pw. Świętego Ojca Pio. Opiekunem wspólnoty zostaje ks. Tomasz Wilga, -proboszcz nowej parafii. Spotkania odbywają się w każdy wtorek.

We wrześniu  2003 roku wikariusz ks. Tomasz Wilga zostaje skierowany do tworzenia nowej parafii w Grajewie.